
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 2 % |
| Length | 6.35 mm |
| Width | 6.35 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Height | 6.35 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Current Rating | 100 mA |
| Min Input Voltage | 2.5 V |
| Output Current | 100 mA |
| Output Voltage | 36 V |
| Accuracy | 2 % |
| Max Output Current | 100 mA |
| Number of Channels | 1 |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Reference Type | Adjustable, Shunt |
| Cathode Current | 1 mA |
| Max Output Voltage | 36 V |
| Reference Voltage | 2.5 V |
| Shunt Current | 100 mA |
| Initial Accuracy | 2 % |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Bulk |
| Output Type | Adjustable |
Stock: 3585
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12482
Ext.Price$0.12482
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12482 | $0.12482 |
| 10 | $0.08446 | $0.84460 |
| 50 | $0.07344 | $3.67200 |
| 100 | $0.06386 | $6.38600 |
| 500 | $0.05795 | $28.97500 |
| 1000 | $0.05258 | $52.58000 |
| 3000 | $0.05108 | $153.24000 |
| 5000 | $0.04963 | $248.15000 |
| 10000 | $0.04822 | $482.20000 |
